2023 жылғы мемлекеттік қызметтер туралы есеп

1. Жалпы ережелер

1) Көрсетілетін қызметті берушілер туралы мәліметтер: «Ақмола облысы білім басқармасының Бурабай ауданы бойынша білім бөлімі Зеленый бор ауылының мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  Заңды мекенжайы: Ақмола облысы, Бурабай ауданы, Зеленый Бор ауылы Школьная көшесі 1А.

2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтер:

«Ақмола облысы білім басқармасының Бурабай ауданы бойынша білім бөлімі Зеленый бор ауылының мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізіліміне сәйкес 6 мемлекеттік қызметті көрсетеді.

2023 жылдың қорытындысы бойынша көрсетілген мемлекеттік қызметтің саны 155,  олардың ішінде:

- қағаз нысанында –62 қызмет

- «Электрондық үкімет» веб – порталы арқылы - 93 қызмет

«Зеленый бор ауылының мектеп-гимназиясы» КММ

Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызмет туралы салыстырмалы есебі

Ең танымал мемлекеттік қызметтер туралы ақпарат:

• Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау ;
  • Мемлекеттік білім беру мекемелері білім алушыларының және тәрбиеленушілерінің бөлек санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру;
  • Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру ;
  • Жалпы білім беретін оқу орындары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау.

2. Қызметті алушылармен жұмыс:

1) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қол жеткізу көздері мен орындары туралы мәліметтер.

Көрсетілетін қызметті алушыларға қажетті барлық ақпарат мектептің http://sc0016burabay-aqmo.edu.kz/ ресми интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған. , мемлекеттік қызметтерді көрсету ережелері мен стандарттары орналастырылған. Сондай-ақ, барлық ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік қызмет көрсету ережелері мен стандарттары ақпараттық стендтерде орналастырылған. Өзіне-өзі қызмет көрсету бұрыштары бар.

2) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қоғамдық талқылау туралы ақпарат.

Қазіргі уақытта ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді актілердің жобаларын қоғамдық талқылау жүргізілуде. Білім бөлімінің  мен ведомстволық бағынысты ұйымдармен нормативтік құқықтық актілер әзірленбеген.

3) Қазіргі уақытта ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді актілердің жобаларын қоғамдық талқылау жүргізілуде.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процестерін жетілдіру жөніндегі іс-шаралар.

1) Мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру нәтижелері.

Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін азайту және мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында мектепте Akmola.kz бірыңғай ақпараттық жүйесінде жұмыс істейді. Жүйеде 4 автоматтандырылған мемлекеттік қызмет іске асырылады.

Сондай-ақ, 2022 жылдан бастап барлық білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас басқармасының жүйесі жұмыс істейді.

2) Мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруға бағытталған шаралар.

«Ақмола облысы білім басқармасының Бурабай ауданы бойынша білім бөлімі Зеленый бор ауылының мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі жауапты тұлғалары Рахимжанов М.А., Баймаханов М.А.  2023 жылы «Мемлекеттік қызмет көрсету дағдыларын жетілдіру. Ерекше қажеттіліктері бар адамдармен өзара әрекеттесу» тақырыбы бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өтті.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдары туралы ақпарат.

1) 2023 жылы мемлекеттік қызмет көрсетуге шағымдар түскен жоқ.

2) Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына жүргізілген ішкі бақылау нәтижелері.

3) Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына жүргізілген қоғамдық мониторинг нәтижелері.

Қоғамдық мониторинг нәтижелері бойынша 2023 жылы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзу фактілері анықталған жоқ. Мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы заң бұзушылықтардың алдын алу шаралары жүргізілуде.

5. Одан әрі тиімділік және қызмет алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету сапасына қанағаттануын арттыру перспективалары.

Көрсетілетін қызметті алушылардың қанағаттануын арттыру және мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында 2024 жылға арналған Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылау іс-шараларының жоспары бекітілді.

2024 жылы білім бөлімі мен ведомстволық бағынысты ұйымдар жеке және заңды тұлғаларды қолжетімді және сапалы мемлекеттік қызметтермен қамтамасыз ету жұмыстарын жалғастырады.

Жаңартылған күні: 01.03.2024 17:41
Құрылған күні: 01.03.2024 17:41